ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Súťažné i mimosúťažné filmy v Cannes 2014

Cannes logo resizeOrganizátori 67. festivalu v Cannes (67e Festival de Cannes) sa rozhodli, že tohtoročnú veľkú filmovú slávnosť otvorí veľkorozpočtový životopisný film francúzskeho režiséra Oliviera Dahana Grace de Monaco (Grace z Monaca), ktorý bude mať na festivale zároveň svetovú premiéru a hlavnú úlohu zveril režisér Nicole Kidman.

V hlavnej súťaži sa opäť stretneme so známymi menami ako sú bratia PierreLuc Darnennovci z Belgicka,  uvidíme aj film francúzskeho režiséra Jeana - Luca Godarda a western amerického herca a režiséra Tommy Lee Jonesa. Nebude však chýbať ani Angličan Ken Loach a Kanaďan Atom Egoyan.

Umelecký riaditeľ festivalu Thierry Frémaux povedal, že na festival sa prihlásilo 1800 filmov, z ktorých odmietli 49 filmov z 28 krajín.

Ako je už známe predsedníčkou hlavnej poroty bude novozélandská scenáristka, režisérka a producentka Jane Campionová. Predsedom poroty Certain regard (Istý pohľad) zasa argentínsky scenárista, producent a režisér Pablo Trapero. Predsedníčkou poroty Zlatá kamera bude tohto roku francúzska herecča, režisérka a scenáristka Nicole Garcia.

Prinášame zoznam filmov (bez prekladu):


Súťaž dlhometrážnych filmov
 

Film, ktorý festival otvorí

Olivier DAHAN

GRACE DE MONACO

1h43

 Súťažné filmy

Olivier ASSAYAS

SILS MARIA

2h03

Bertrand BONELLO

SAINT LAURENT

2h15

Nuri Bilge CEYLAN

WINTER SLEEP

3h16

David CRONENBERG

MAPS TO THE STARS

1h51

Jean-Pierre DARDENNE, 
Luc DARDENNE

DEUX JOURS, UNE NUIT

1h35

Xavier DOLAN

MOMMY

2h20

Atom EGOYAN

CAPTIVES

1h53

Jean-Luc GODARD

ADIEU AU LANGAGE

1h10

Michel HAZANAVICIUS

THE SEARCH

2h29

Tommy Lee JONES

THE HOMESMAN

2h02

Naomi KAWASE

FUTATSUME NO MADO
(Still the water)

1h50

Mike LEIGH

MR. TURNER

2h29

Ken LOACH

JIMMY’S HALL

1h46

Bennett MILLER

FOXCATCHER

2h10

Alice ROHRWACHER

LE MERAVIGLIE

1h50

Abderrahmane SISSAKO

TIMBUKTU

1h40

Damian SZIFRON

RELATOS SALVAJES

(Wild Tales)

1h55

Andrey ZVYAGINTSEV

LEVIATHAN

2h20

 

UN CERTAIN REGARD (Istý pohľad)
 

Film, ktorý súťaž otvorí

Marie AMACHOUKELI,

Claire BURGER,

Samuel THEIS

PARTY GIRL

1st film

1h35

Súťažné filmy 

Lisandro ALONSO

SIN TITULO

1h41

Mathieu AMALRIC

LA CHAMBRE BLEUE

1h15

Asia ARGENTO

INCOMPRESA

1h43

Kanu BEHL

TITLI

1st film

2h04

Ned BENSON

ELEANOR RIGBY

1h59

Pascale FERRAN

BIRD PEOPLE

2h07

Ryan GOSLING

LOST RIVER

1st film

1h45

Jessica HAUSNER

AMOUR FOU

1h36

Rolf de HEER

CHARLIE’S COUNTRY

1h48

Andrew HULME

SNOW IN PARADISE

1st film

1h28

July JUNG

DOHEE-YA

(A Girl at my Door)

1st film

1h59

Panos KOUTRAS

XENIA

2h03

Philippe LACÔTE

RUN
1er film

1h40

Ruben ÖSTLUND

TURIST

2h

Jaime ROSALES

HERMOSA JUVENTUD

1h40

WANG Chao

FANTASIA

1h25

Wim WENDERS

Juliano RIBEIRO SALGADO

THE SALT OF THE EARTH

1h40

Keren YEDAYA

LOIN DE SON ABSENCE

(Away From His Absence)

1h35


Mimosúťažné filmy

 

Dean DEBLOIS

DRAGONS 2

1h45 

ZHANG Yimou

GUI LAI
(Coming Home)

1h51  

 


NOČNÉ PROJEKCIE

CHANG

PYO JEOK 
(The Target)

1h39   

Kristian LEVRING

THE SALVATION

1h30   

David MICHOD

THE ROVER

1h40

 



MIMORIADNE PROJEKCIE

Aida BEGIC, Leonardo DI COSTANZO, Jean-Luc GODARD, Kamen KALEV, Isild LE BESCO, Sergei LOZNITSA, Vincenzo MARRA, Ursula MEIER, Vladimir PERISIC, Cristi PUIU, Marc RECHA, Angela SCHANELEC, Teresa VILLAVERDE

LES PONTS DE SARAJEVO
(Bridges of Sarajevo)

1h50   

Gabe POLSKY

RED ARMY 

1h25 

Sergei LOZNITSA

MAIDAN 

2h  

Ossama MOHAMMED

EAU ARGENTÉE 

1h50 

Stéphanie VALLOATTO

CARICATURISTES - FANTASSINS DE LA DÉMOCRATIE 
(Cartoonists - Foot Soldiers Of Democracy)

1h46   

 

 

 

Share/Save/Bookmark