ISSN 1339-4762

2percenta

Reklamný prúžok

Zlatý medveď pre Meryl Streep

meryl_iron

 

Populárna americká herečka Meryl Streep, držiteľka dvoch Oscarov za snímky Kramerová verzus Kramer (1979) a Sofiina voľba (1982) sa 14. februára 2012 na pôde 62. MFF v Berlíne stane držiteľkou Čestného Zlatého medveďa berlínskeho filmového festivalu.

Herečka, ktorá má presne toľko rokov ako berlínsky festival, bola na Oscara nominová 16 ráz a udelili jej aj sedem Zlatých glóbusov. Vďaka výkonom vo viac než päťdesiatke filmov patrí k najuznávanejším a najpopulárnejším filmovým hviezdam. Slávu si získala na sklonku sedemdesiatych rokov televíznym seriálom Holocaust a drámou Michaela Cimina Lovec jeleňov, ktorá jej vyniesla prvú nomináciu na Oscara. V súčasnosti je nominovaná na Zlatý glóbus za rolu britskej premiérky Margaret Thatcher v novom filme The Iron Lady (na obrázku) režisérky Phyllidy Lloyd.

Na pôdu berlínskeho festivalu nezavíta Meryl Streep po prvý raz. V roku 1999 tam získala cenu Berlinale Camera, v roku 2003 sa spolu s Julianne Moore a Nicole Kidman delili o Strieborného medveďa za herecké výkony v snímke Hodiny. O tri roky neskôr sa do Berlína vrátila s filmom Roberta Altmana A Prairie Home Companion.

Festival pri príležitosti ocenenia Čestným Zlatým medveďom uvedie retrospektívu filmov Meryl Streep. Slávnostné odovzdávanie ceny bude spojené s predstavením snímky The Iron Lady.

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk
Share/Save/Bookmark